anne-bebek-yogasi

Bebeğinizle birlikte yoga yapmak, anne bebek iletişiminizi güçlendirmenin yanı sıra sizin kaslarınızı şekillendirirken bebeğinizin de motor fonksiyonlarının gelişmesinde etkilidir. Siz karın, boyun, sırt, kol ve bacak kaslarınızı güçlendirirken bebeğiniz de bundan faydalanır.

Anne bebek yogası sınıflarına katılan bebeklerin, geceleri daha uzun uyuduğu, daha huzurlu olduğu, fiziksel ve mental gelişimlerinin de olumlu yönde etkilendiğine dair araştırmalar mevcuttur. Yoga hareketlerinin verdiği titreşimler ve sallanmalar, bebeğinize anne karnında yaşadığı titreşimi ve hisleri hatırlatır. Bu da bebeğin sakinleşmesine ve daha kolay uykuya dalıp daha uzun uyumasına yardımcı olur.

Bebeklere her gun fiziksel aktivite yaptırmak önerilmektedir. Yoga da bu aktiviteler arasında oldukça iyi bir seçimdir. Bu sayede bebeğinizin kas gelişimine de katkıda bulunabilirsiniz. Yoga egzersizlerine başlamadan önce bebeğin rahatı için karnının tok ve altının temiz olmasına özen göstermelisiniz.

Hamile Okulu’ndaki anne bebek yogası sınıflarımızda hem anne bebek iletişimini, hem de anne ve bebeğin  bedensel ve zihinsel gelişimini destekleyen yoga dersleriyle bebeğinizle eğlenceli vakit geçirebilir, diğer yeni anneler ve bebekleriyle tanışıp sosyalleşebilirsiniz.