anneanne-babaanne-egitimi

Normal/doğal doğumun olabilmesi için en önemli kriteri, annenin kendini güven içinde hissetmesidir.
Doğum sürecini kontrol etmeden güven içinde tam teslimiyet halinde olması, etraftaki uyarıcı etmenlerden uzak tutulması bu sürecin hem kısa hem de kolaylıkla geçmesini sağlar.
Genellikle bu süreçte anneanneler veya babaanneler anneye yardım etmek için gönüllü olarak destek vermek isterler. Hamile anne yanında annesi veya benzer bir kimse varsa onların yanında kendini kontrol etmek ister. “beni böyle görmesin, annem üzülür, ağlar” gibi duygularla kendini rahat hissedemez.
Anneanne ise “kızım acı çekiyor” duygusuyla davranışlarında veya söyleminde stresli olabilir. Yardım etmek isteyenler ne kadar iyi niyetli olursa olsunlar duygusal empati her ikisini de etkiler.
Stres hormonu etrafı çabuk etkileyen bir hormondur. Doğumda stres hormonunun gereksiz salınması doğumun doğal sürecini olumsuz etkiler.
Bu yüzden doğum sürecinde annenin çok yakınlarının olmamasını anlatan interaktif bir eğitime ihtiyaç vardır.
Hamile Okulu’nda anneanne ve babaanneleri doğum öncesinde, doğum sürecinde ve doğum sonrasında nasıl yardım edebilecekleri konusunda bilgilendirmek amacıyla eğitimler düzenlemekteyiz. Eğitim takvimimizden eğitim günlerini takip edebilir, eğitime katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da online kayıt formumuzu kullanarak kayıt talebinizi gönderebilirsiniz.

Eğitim ücreti KDV dahil 50 TL’dir.