Bebek Bakım Eğitimi Neden Önemlidir?

Bebek Bakım Eğitimi
Her aile bebek haberini aldığında heyecan duyar. Anne adayı, hamileliğin verdiği mutlulukla beraber bebeğini ve doğumu düşünmeye başlar. Doğum yaklaştıkça anne ve baba adayını doğumun nasıl olacağı, hangi hastanede ve ne koşullarda gerçekleşeceği gibi sorulara yoğunlaşır. Tüm bu heyecanın arasında yeni doğan bebeğe nasıl bakarız sorusu biraz arka planda kalır. Bebek Bakım Eğitimi Neden Önemlidir? sorusunun cevabını burada hissederek öğreniriz.

Hamilelik çok çabuk geçer ve bir anda doğum gerçekleşir. Modern dünyada yeni anne babanın hayatındaki en önemli unsur bebeğine en iyi şekilde bakım sağlamak olur.

Hamilelik boyunca bebek için yapılan hazırlıklar genellikle kıyafet, eşya almak oda süslemek, babyshower yapmak gibi konularla geçer. Oysa ki bebeğin temel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak her şeyden önemlidir. Şehir hayatı ve yoğun yaşam günümüz anne babalarının, bebek sahibi olduktan sonra panik olmadan ve içgüdüsel olarak bebek bakımını sağlamaları için biraz yorucu olmaktadır. Bu nedenle doğumdan önce alınan bebek bakım eğitimleri anne baba adayları için çok rahatlatıcıdır.

Bu eğitimlerde bebek yıkamayı, bebek masajını, gaz çıkarmayı , emzirmeyi ve çok önemli bir konu olan ilk yardımı öğrenirsiniz. Bebek bakım kursu sayesinde doğumdan sonra rahat bir şekilde bebeğinizin ihtiyaçlarını anlar ve ona göre hareket edebilirsiniz.

Hamile Okulu Bebek Bakım Eğitimi

Hamile Okulu’nda Ebe Asude Oflaz tarafından her ay verilen doğum sonrası eğitimi ev rahatlığında bebek bakımını öğrenmenizi sağlar. Bebek Bakım Eğitimi Neden Önemlidir? sorusunu cevaplar. Hamileliğinizin 20. haftasından sonra eşinizle birlikte bu eğitime katılıp samimi sıcak bir ortamda yenidoğan bakımını ve emzirmeyi öğrenebilirsiniz.
Eğitimlere katılmak için eğitim takvimimizi inceleyebilir, size uygun tarihi belirleyebilirsiniz. Ayrıca online kayıt formumuzu doldurursanız en kısa sürede size geri dönüş yaparız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>