doguma-hazirlikHamilelik; özellikle ilkse bir annenin, ailenin en heyecanla, merakla sevinçle yaşadıkları zamandır.

Doğum; anne bedeninin doğal, fiziksel bir fonksiyonudur.

Bu süreç doğum zamanı yaklaştıkça bütün duyguların hızlandığı ve arttığı zamandır.

İnsan yaşamında bütün duyguların bir arada yaşandığı ender zamanlardan biri olan doğum zamanını genellikle çevreden ve bilgi kaynağı internetten gelen negatif ve eksik bilgilerle korku ve endişe zamanı olarak yaşanıyor.

Düzenli anne bebek kontrollerine rağmen olumsuz kaynak bilgileri annenin ve ailenin endişe ve korku duygularını arttırdıkça doğuma bakış anlayışı da olumsuz olarak  değişmektedir.

Doğru bilgiyle annenin ve babanın doğuma sağlıklı ve endişesiz bakışı doğuma hazırlık eğitimleriyle olur.

Doğru eğitim annenin kendine ve bebeğine güveni sağlarken babanın da hamilelik ve doğum sürecinde kendine ve anneye nasıl yardım edeceğini öğretir.

Doğuma hazırlık eğitimi teorik ve en çokta pratiğe yönelik interaktif olmalıdır.

 

Doğuma Hazırlık Eğitimi Temel Başlıkları

*Anne bedenine güven,

*Bebeğe güven

*Doğumun fizyolojik yapısı (doğum hormonlaır,pelvis faktörü,kas yapısı)

*Stres hormonunun anne , baba ve bebek üzerindeki negatif etkisi.

*Doğum ve sürecinin tanınması ve doğru yönetilmesi

*Ikınma ve pozisyonlar

*Neden normal doğum, neden sezeryan doğum

*Doğum sürecindeki yardımcı tekniklerin bilgisi ve pratiği

(Nefes, doğru pozisyonlar, zaman yönetimi , ritim yakalamak, gevşeme, masajlar, termal uygulamalar, aromaterapi vb)

*Doğumda tıbbi yardım destekleri bilgisi (suni sancı, epizyotomi, kiwi, epidural vb.)

Büyük şehir yaşamına uygun olarak “Temel Doğuma Hazırlık Eğitimi’ni” iki saatten 4 kez gelme zorluğundan dolayı gurup olarak Pazar günleri tam gün 8 saat olarak planlandık.

Ailenin isteğine bağlı olarak da özel eğitimler yapabiliyoruz.

Doğuma Hazırlık Eğitimi sonucunda bilginin içselleşmesi ve hayata geçirilmesi için tekrarlanmasının önemi büyüktür.

Bu nedenle eğitimden sonra doğuma kadar anne isterse aralıklı  olarak 2şer saat olmak üzere pekiştirme dersleri hazırladık. Derslere katılmak annenin diğer annelerle olumlu etkileşmesine ve paylaşımına yardım ediyor.

 

Sizden Gelenlerden

Vermiş olduğu Hamilelik Eğitimi ve sonrasında devam eden manevi desteğine sonsuz teşekkürler.”
Aklımda hep normal doğum varken bir yandan da nasıl olacak endişesi yaşıyordum ki Asude Ebenin doğum öncesi eğitimine katıldık eşimle. Başta eşimi zorla götürdüğüm eğitimden eşimin çok memnun ayrılması ve doğum sürecindeki desteği yine Asude ebemiz sayesindedir. Bir hamile anneye verilecek en güzel hediyedir Asude ebeyle tanıştırmak. Bizi kendi çocuğu gibi saatlerce destekleyen doğumu harika bir anıya çeviren iyi ki iyi ki dediğimiz biricik ebemiz. Bizimle yaşadığın her dakika ve unutulmaz bir anıya çevirdiğin desteğin için sana çok teşekkür ederiz.Mualla & Berat

Tamamen sezeryan yanlısı eşim ve kuzenimiz olan doktoruma rağmen epiduralsiz normal doğum yapmamı sağlayan, bilgisini ve desteğini her daim hissettiğim sevgili Asude Ebemize sonsuz teşekkürü borç bilirim. Eğitimden önce kesinlikle doğuma giremeyeceğini düşünen eşim doğum anında en büyük destekçimdi. Sevgili Asude Ebecim sayende acı ve korku günü olarak anlatılan doğum süreci hayatımın en güzel günü oldu. Sadece eğitim ile kalmayıp sonrasında anneleri buluşturduğun platformlar ise oğlum ile yeni hayatımıza alışırken yolumda ışığım oldular. İyi ki varsın, cok tesekkür ederiz.

Hamileligimin son aylarinda kaygilarimla bogusurken arastirmalarim sonucu buldum Asude ebemizi. Normal dogumu cok istiyordum ama korkularım o kadar fazlaydi ki sürekli tedirgin bir haldeydim. Surekli bir cevre baskisi da vardi ustelik sezeryan olmam yönünde. Asude ebemizin verdigi egitime katildik esimle birlikte ve o icimde buyuttugum korkularim yok oldu , saglikli dogru bilgilerle net dusunebiliyordum artik. Sabaha karsi 5 te dogum sancilarim basladigi andan itibaren ve dogum sonrasinda varligi ve destegiyle kendimi guvende hissetmemi, inanilmaz rahatlamami sagladigi icin ne kadar teşekkür etsem azdır. Hele ki kurdugu hamile okulu anneleri grubu bebegimi buyuturken en büyük manevi destekcim oldu . Kendimi cok sansli hissediyorum ve şükrediyorum.
Iyi ki varsin ebecim

Eğitime katılmak için: Bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da online kayıt formumuzu kullanarak kayıt talebinizi gönderebilirsiniz.

Eğitim Süresi: 1 tam gün toplam 8 saat eğitim ve doğuma kadar tekrar eden pekiştirme dersleri.