Doğumda Özel Ebe Rehberliği

özel ebe

Doğumda özel ebe rehberliği hizmetimizde özel ebe, doğum başladığı andan itibaren annenin yanındadır. Ona sürecin doğal bir parçası olan kasılmalarında masajla, nefesini kullanmasını destekle, gevşemesini sağlamakla, süreç hakkında bilgilendirmekle diğer destekleyici ve rahatlatıcı teknikleri ihtiyacına göre uygulamakla, bebeğini ve açılma sürecini kontrol etmekle ve psikolojik destekle yardımcı olur. Bu destek doğum sonlandıktan sonra, bebek emmeye başlayana kadar devam eder.

Doğumda rehberlik yapabilecek eğitimli ebe “doğum rehberi”dir. Bu desteği bilimsel doğum eğitimi almış, süreci takip edebilen, zamanı yönetebilen, anne babaya gerekli psikolojik ve fiziksel desteği verebilecek olan hatta anne karnında bebeği kontrol edebilen, sorun varsa doğru komünikasyonu sağlayabilen yetkin insanların vermesi gereklidir. “Ebelik” mesleğinin iş tanımı, görevi budur.

Doğumda Özel Ebe Rehberliği Hizmetleri

Hamile Okulu’ndan özel ebe desteği talep ettiğinizde, tarafınıza sunulacak hizmetlerden bazılarını aşağıda görebilirsiniz.
-Doğum başladığında evde veya hastanede destek.
-Homeopati, reiki gibi tamamlayıcı tıp desteğiyle gebenin rahatlamasını sağlamak.
-Belirli aralıklarla bebeğin kalp atışlarını izlemek ve doktora bilgi vermek.
-Ikınma esnasında gebeyi doğru nefes tekniklerini kullanmasında yönlendirmek ve doğum dalgalarını daha kolay atlatmasını sağlamak.
-Doğum sırasında gebenin en rahat edeceği şekilde süreci yönetmek, doktorla birlikte doğumun gerçekleşmesini sağlamak.
-Bebek doğduğu anda annenin çıplak göğsüne verilmesi, tentene temasın sağlanması ile sütün erken gelmesine ve anne bebek bağının anında kurulmasını sağlamak.
-Doğum sonrasında emzirme, bebek yıkama ve bebek masajı ile ilgili annenin ihtiyacı olduğu 1 gün evde özel destek vermek.

Hamile Okulu,  anne ve baba adaylarının en konforlu doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası deneyimini yaşamaları için hizmet vermektedir. Hemen eğitim kayıt formunu doldurun, sizi arayalım.