Emzirme Danışmanlığı

emzirme danışmanlığıİnsan doğası gereği her bebek emmeyi bilir, bunu ağlayarak veya jestleriyle anlatabilir. Her anne de bebeğinin acıktığı zamanı ve süt istediğini içgüdüleriyle hisseder. Yani bebek emmeyi bilir anne de süt vermeyi. Günümüz anneleri en hatasız en mükemmel biçimde  bebeklerini beslemek isterler ve bunu kontrol etmek için bilgilenmeye uğraşırlar. Bebek doğduktan sonra bazen hastane prosedürleri, bazen annenin doğum sonu stresi ile, bazen de meme sorunları ile ilgili olarak emzirme zor olabilir. Her bebek ve her anne ayrı bir kimlik olduğu için de bazı uyumsuzluklar olabilir.

Anne Sütü bir mucizedir.

Gerçek deneyim bebekle birlikteyken yaşanır ama bahsettiğimiz nedenlerden dolayı çıkabilecek sorunlara karşı ön bilgi olarak da “emzirme eğitimleri” yararlı olmaktadır.

Emzirme Danışmanlığı İstanbul nedir?

Hamile Okulu’nda emzirme zorluğu çeken veya doğru emzirmeyi öğrenmek isteyen anneler için emzirme danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Yeni anneler isterlerse bu hizmeti hamile okuluna gelerek, ya da evlerinde alabilirler. Bebeğini doğru pozisyonda ve şekilde emzirmeyi öğrenen anne hem endişelerinden kurtulmuş olacak hem de bebeği çok daha iyi beslenebilecektir. Aynı şekilde işe başlayacak olan anneler, ilerki aylar için sütlerini sağıp saklamak isteyebilirler. Süt sağmak için hangi makinelerin kullanılabileceği ve hangi sürelerde süt sağılacağı, sağılan sütün nasıl saklanacağı konusunda da bilgiler verilecektir. Hamile Okulu’nun emzirme danışmanlığı ve ebelerinin yardımıyla doğru pozisyonları, süt arttırıcı anne beslenmesi, süt sağma teknikleri gibi gibi bilgiler verilerek annelerin çok daha rahat bebeklerini beslemeleri sağlanmaktadır.Kayıt için tıklayınız.