Hakkımızda

Tek kelimeyle “mucizevi” olarak özetlenebilecek doğum, çok bilinmeyenli bir süreç olarak bütün anne adaylarında neredeyse aynı hisleri ve etkileri yaratmaktadır.

Hamilelikte yaşanan bütün korkular, yanlışlar ve en önemlisi de mutluluklar evrenseldir.

“Doğum Kadının Bilgeliğidir” diyerek, Hamile Okulu’nu kurmaya karar veren Ebe Asude Oflaz, 2007 yılından bugüne doğuma hazırlanan anne ve baba adaylarına “doğumda 5 disiplin” ilkesiyle doğum fizyolojisi, doğum süreçleri, doğum sonrası bebek bakımı ile ilgili temelinde bilimsel ve tamamlayıcı tıp destekli bilgiler sunmaktadır ve anne baba adaylarını doğuma hazırlamaktadır.

Doğum sonrası için de hem pratik hem teorik bilgilerle eğitilen anne ve babalar, tüm süreci yönetebilecek seviyeye ulaşmaktadırlar.

Teorik ve pratik eğitim haricinde de, yeni anne baba adaylarının ihtiyaç duyduğu profesyonel destek okulumuzun eğitmenleri tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim faaliyetleri dışında, Hamile Okulu aslında aynı süreçte buluşan anne ve baba adaylarının sosyalleştiği ve birbirleriyle iletişim kurabildikleri bir platformdur.

Ayrıca, Hamile Okulu bünyesinde mesleki eğitim programları da bulunmaktadır.

Amerika ve Avrupa sağlık sisteminde, hamilelik ve doğum sürecinin olmazsa olmazı kabul edilen ebeler (midwife) ve serbest ebelik çalışmaları oldukça yaygındır.

Ülkemizde de serbest ebelik standartlarını oluşturmak ve yeterlilik sağlamak adına okulumuzda ebelere özel eğitimler verilmektedir.

Hamile Okulu kadrosu, Tıp Doktoru, Ebe, Hemşire, Yoga Eğitmeni gibi meslek dallarından bir araya gelen alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Hizmetlerimiz

Doğumda Özel Ebe Rehberliği
Gebelik Takibi
Emzirme Danışmanlığı
Hamile Masajı

Eğitimlerimiz

Doğuma Hazırlık Eğitimi
Doğum Sonrası Eğitimi
Anneanne ve Babaanne Eğitimi
0-8 Yaş İlkyardım Eğitimi
Hamile Yogası
Anne Bebek Yogası
Ebeler İçin Serbest Ebelik ve Doğum Rehberliği Eğitimi
Ebeler İçin Doğumda Tamamlayıcı Tıp Eğitimi