Hamile Masajı

Özel Hamile MasajıHamile masajı ile hamilelik sürecinde beden postürünün ve hormonların değişmesiyle anne bedeninde oluşan yorgunluk giderilir. Kas ve kemik dokunun rahatlaması için belli aralıklarla hamileliğe özel masaj yapılması anneyi hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlatır.Böylece anne daha huzurlu ve sağlıklı bir hamilelik geçirir.

Özel Hamile Masajı Uygulaması

Hamile masajı özel bir masajdır ve hamilelikte maruz kalınmaması gereken masaj dokunuşlarını içermez. Bu nedenle hamilelikte anne adayının bedenindeki hassasiyetleri bilen uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır.

Hamilelikte yüz üstü yatmak eğer göbeğiniz büyümüşse mümkün olmayacaktır. Sırt üstü yatmak da tavsiye edilmez. Bu nedenle gebenin uygun masaj matlarında yan yatırılmasıyla uygulanır. Rahat olması açısından, yumuşak bir yastık bacaklar arasına konur ve en konforlu şekilde uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir.

Özel Hamile Masajı Faydaları

Düzenli bir şekilde gebelikte masaj yaptırdığınızda, hamilelikte değişen vücut ağırlık merkezinin neden olduğu sırt ve bel ağrıları azalır. Ayrıca vücudunuz rahatlar ve eklemlerdeki baskı azalır. Böylece zihinsel olarak da iyi hissedersiniz. Aynı zamanda masaj esnasında kullanılan reiki, aromaterapi ve refleksoloji gibi tamamlayıcı tıp unsurları da eşsiz bir deneyim yaşamanızı sağlar.

İstanbul Hamile Okulu’nda bu hizmetimizden keyifle faydalanabilirsiniz. Randevu için hemen tıklayın.