hamile-masaji

Hamilelik sürecinde beden postürünün ve hormonların değişmesi sonucu anne bedeninde yorgunluk olabilir. Kas ve kemik dokunun rahatlaması için belli aralıklarla hamileliğe özel masaj yapılması anneyi hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlatır.

Hamile masajı özel bir masajdır ve hamilelikte maruz kalınmaması gereken masaj dokunuşlarını içermez. Bu nedenle hamilelikte anne adayının bedenindeki hassasiyetleri bilen bir kişi tarafından yapılmalıdır. Hamilelikte yüz üstü yatmak eğer göbeğiniz büyüdüyse mümkün olmayacaktır. Sırt üstü yatmak da tavsiye edilmez. Bu nedenle hamile masajı, gebenin uygun masaj matlarında yan yatırılmasıyla uygulanır. Rahat olması açısından, yumuşak bir yastık bacaklar arasına konur ve uygulama en konforlu şekilde gerçekleştirilir.

Düzenli bir şekilde hamile masajı yaptırdığınızda, hamilelikte değişen vücut ağırlık merkezinin neden olduğu sırt ve bel ağrıları azalır, vücudunuz rahatlar, eklemlerdeki baskı azalır. Böylece zihinsel olarak da iyi hissedersiniz. Aynı zamanda masaj esnasında kullanılan reiki, aromaterapi ve refleksoloji gibi tamamlayıcı tıp unsurları da eşsiz bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Hamile Okulu’nda hamile masajı hizmetimizden keyifle faydalanabilirsiniz.