Son zamanlarda hamile yogası sınıfları oldukça popüler durumda. Yürüyüş ile desteklendiğinde, hamile yogası yapmak, gebelikte fit kalmada çok etkilidir. Yoga sayesinde vücudunuzu sıkılaştırırken, kaslarınızı şekillendirir, dengenizi geliştirebilirsiniz.

Yoga aynı zamanda rahatlamanıza ve derin nefesler almanıza yardımcı olur ve özellikle nefes, doğum sırasında çok işinize yarayacaktır. Yogada öğretilen ilk şey nasıl tam nefes alındığıdır. Bu nefes tekniği, havayı yavaşça burnunuzdan alıp, ciğerlerinizi doldurmayı ve verirken de tamamen dışarı çıkarmayı öğretir. Yoga nefesini öğrenmeki, doğum sırasında rahat ve sakin olmanız gereken zamanlarda yardımınıza koşar. Acı hissettiğinizde veya korktuğunuzda vücudunuz adrenalin salgılayacak ve doğumun ilerlemesini sağlayan hormon olan oksitosin salınımını baskılayacaktır. Yoga öğrendiğinizde, en panik anda bile nasıl rahatlayacağınızı bilirsiniz.

Zihinsel ve fiziksel avantajların dışında, hamile yogası sınıfına katılarak diğer anne adaylarıyla tanışıp deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Hamile yogası sınıfımıza katılmadan önce doktorunuzun onayını almayı unutmayın.