Asude Oflaz, Ebe / Kurucu

Ebe Asude Oflaz 1955 yılında, Ankarada doğdu. Öğrenimini 1974’te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Ebe Okulu’ndan mezun olarak bitirdi. Çalışmaya SSK Okmeydanı Hastanesinde başladı daha sonra Alman, İstanbul, Şifa, Güzelbahçe, Çevre, Jinemed ve Avusturya Hastanelerinin doğum ve yenidoğan servislerinde çalıştı. Kurucu ve sorumlu hemşire olarak 1993 yılından 2000 yılına kadar Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi’nde çalıştıktan sonra emekli oldu. 1992 yılında “Holistik Tıp”la ilgilenmeye başladı ve pek çok değerli öğretmenden yurt dışı ve yurt içinde dersler aldı, kurslara ve seminerlere katıldı. 35 yıllık deneyim ve bilgilerini; bugün, Halk Eğitim Merkezleri’nde “sağlık” öğretmenliği ve 2007 yılında kurduğu Hamile Okulu’nda, bebek bekleyen anne-baba adaylarıyla paylaşmaya devam ediyor.

Ebe Asude Oflaz, 2007’de kurduğu Hamile Okulu’nda hamile anne ve baba adaylarına hamilelik, doğum ve doğum sonrası rehberlik hizmetleri vermektedir.

Yüzlerce anne babanın doğum eğitimlerini yapmış, doğumlarına katılarak normal/doğal doğum yapmasına yardım etmiştir.

Ebe meslektaşlarının meslek içi eğitimlerinde “tamamlaycı tıp” girişimlerini kullanma becerileri eğitimleri düzenlemiştir.